Το Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2023 στα γραφεία του Αστέρα πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού συμβουλίου. Το αποτέλεσμα των εκλογών έφερε νέο Πρόεδρο στον Αστέρα, τον Κώστα Παπαδάκο. Μαζί του αναδείχθηκαν και τα άλλα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου τα οποία άμεσα, την Τρίτη 28 Νοεμβρίου και με ομόφωνη απόφαση όλων των ψηφισμένων μελών έβγαλαν το νέο Διοικητικό Συμβούλιο.
Έτσι τα μέλη που σχηματίζουν το νέο Διοικητικό Συμβούλιο είναι:
Πρόεδρος Α.Ο Αστέρα Αμαλιάδας: Κώστας Παπαδάκος
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/ΚΩΣΤΑΣ-ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ.webp)
Αντιπρόεδρος: Διονύσιος Κότσιφας
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ-ΚΟΤΣΙΦΑΣ.webp)
Γραμματέας: Ιωάννης Δημητρακόπουλος
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/ΙΩΑΝΝΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.webp)
Ταμίας : Μαρία Κρινά
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/ΜΑΡΙΑ-ΚΡΙΝΑ.webp)
Γενικός Διευθυντής έφορος της Ομάδας(General Manager) : Νικολάκος Ανδρέας
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ.webp)
Γενικός Αρχηγός της ομάδας : Ιωάννης Μπίρης.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΠΙΡΗΣ.webp)
Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων : Νικόλαος Τσαγρής.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΤΣΑΓΡΗΣ.webp)