Την Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου, το Στάδιο Αμαλιάδας φιλοξένησε έναν εντυπωσιακό αγώνα μεταξύ του Αστέρα Αμαλιάδας και του ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΥ. Το παιχνίδι έληξε με τη νίκη του Αστέρα με 1-0, με τον Γιάννη Κυριαζή να σκοράρει δυναμικά στο 67ο λεπτό.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_9885_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0009_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0114_Watermarked-1024x683.webp)
Οι φίλαθλοι παρευρέθηκαν μαζικά στις κερκίδες, στηρίζοντας την ομάδα. Στόχος της νέας Διοίκησης είναι να ξαναφέρει τον κόσμο της Αμαλιάδας κοντά στον Αστέρα. Η ομάδα αποτελεί ένα σημαντικό κομμάτι της ιστορίας της πόλης, και ο Ανδρέας Παπαδάκος επέλεξε να της προσφέρει μια νέα ευκαιρία.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0021_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0022_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0040_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0041_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0055_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0061_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0074_Watermarked-1024x683.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_0112_Watermarked-1024x683.webp)
Με ανυπομονησία περιμένουμε τα επόμενα παιχνίδια και τις αλλαγές που ενδέχεται να φέρει η νέα Διοίκηση. Ο Αστέρας Αμαλιάδας συνεχίζει να αναδεικνύεται ως ένας σημαντικός παίκτης στον χώρο του ποδοσφαίρου, και η υποστήριξη της κοινότητας είναι κρίσιμη για την επίτευξη των στόχων της ομάδας.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2023/12/MG_9920_Watermarked-1024x683.webp)
Φωτογραφίες – Ρεπορτάζ για το Μαντάτο
Μαρία Πετρουτσά