Επί τάπητος έθεσαν όλα τα θέματα που αφορούν στη νέα πτέρυγα και στην εν γένει λειτουργία της Νοσηλευτικής Μονάδας της Αμαλιάδας, ο Δήμαρχος Ήλιδας κ. Χρήστος Χριστοδουλόπουλους και η διοικήτρια του Νοσοκομείου Μαρία Μπαχού, κατά την πρώτη τους συνάντηση.
Ο κύριος Χριστοδουλόπουλος ενημερώθηκε πλήρως για τη λειτουργία του νοσηλευτικού ιδρύματος και του Τμήματος Επειγόντων Περιστατικών νέα πτέρυγα, αλλά και για τα σοβαρά ζητήματα που αντιμετωπίζει τα τελευταία χρόνια το νοσοκομείο.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/03/2_SUNANTHSH_NOSOKOMEIO-1024x576.webp)
Στη συνάντηση συμμετείχαν -μεταξύ άλλων- ο αντιδήμαρχος Διοικητικής Μέριμνας, Ψηφιακής Διακυβέρνησης και Εξυπηρέτησης του Δημότη κ. Αλέξανδρος Γεωργουλής και ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων, Υποδομών, Πολιτικής Προστασίας και Υδάτινων Πόρων κ. Κώστας Τσεριώνης.
Τόσο ο κύριος Χριστοδουλόπουλος, όσο και η κυρία Μπαχού δεσμεύτηκαν για συνεργασία σε όλους τους τομείς, προκειμένου να βελτιωθούν οι συνθήκες στη νοσηλευτική μονάδα της πόλης.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/03/1_SUNANTHSH_NOSOKOMEIO-1024x576.webp)