Ευρεία σύσκεψη για την λειτουργία του υποκαταστήματος της Τράπεζας Πειραιώς στη Βάρδα πραγματοποιήθηκε στο πρώην Δημαρχείο της πόλης, παρουσία στελεχών της Τράπεζας.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/05/1-55-1024x576.webp)
Στην σύσκεψη συμμετείχαν ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης Γιάννης Λέντζας και στελέχη της Δημοτικής Αρχής, καθώς και παραγωγοί και επιχειρηματίες της περιοχής, όπως και εκπρόσωποι των εργατών γης.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/05/4-32-1024x576.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/05/3-42-1024x576.webp)
Στην συζήτηση παρουσιάστηκαν αναλυτικά στοιχεία για την λειτουργία του υποκαταστήματος που εξυπηρετεί χιλιάδες κατοίκους, παραγωγούς και επιχειρήσεις, τόσο στην Ηλεία, όσο και στην Αχαΐα.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/05/5-21-1024x576.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/05/6-15-1024x576.webp)
Με δεδομένο ότι πλέον βρισκόμαστε ένα βήμα πριν βρεθεί η «χρυσή τομή» για την συνέχιση της λειτουργία του υποκαταστήματος στην περιοχή, συμφωνήθηκε να υπάρξει νέα συνάντηση στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα.