Με μεγάλη χαρά και υπερηφάνεια, ο Α.Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ συμπληρώνει τα 77 χρόνια από την ίδρυσή του. Στις 5 Ιουνίου 1947, ο Αστέρας έκανε τα πρώτα του βήματα στον χώρο του ποδοσφαίρου και από τότε συνεχίζει να γράφει την ιστορία του με ένδοξες στιγμές και αξιόλογες επιτυχίες.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/06/ΑΣΤΕΡΑΣ-ΡΕΤΡΟ-1.webp)
Η ομάδα μας έχει δώσει στον ελληνικό αθλητισμό ιστορικούς παίκτες που τίμησαν την φανέλα του Αστέρα, προσφέροντας αξέχαστες στιγμές στους φιλάθλους μας. Η αφοσίωση και το πάθος των παικτών μας, παλιών και νέων, αποτέλεσαν και αποτελούν τη βάση για τις επιτυχίες και την διαρκή παρουσία μας στον ποδοσφαιρικό χώρο.
Ο επικεφαλής του Α.Ο ΑΣΤΕΡΑ, Ανδρέας Παπαδάκος, ο Πρόεδρος, Κώστας Παπαδάκος, και το Διοικητικό Συμβούλιο του ΑΣΤΕΡΑ, εκφράζουν την περηφάνια τους για όσα έχει επιτύχει η ομάδα μας όλα αυτά τα χρόνια. Δεσμεύονται να συνεχίσουν με την ίδια δύναμη και αποφασιστικότητα, ώστε ο ΑΣΤΕΡΑΣ να συνεχίσει να γράφει ιστορία για πολλά ακόμα χρόνια, προσφέροντας χαρά και συγκινήσεις στους φίλους του ποδοσφαίρου.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/06/ΑΝΔΡΕΑΣ-ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ-1-1024x683.webp)
Σας ευχαριστούμε για τη συνεχή στήριξη και την αγάπη σας. Μαζί, συνεχίζουμε να οραματιζόμαστε ένα λαμπρό μέλλον για τον Α.Ο ΑΣΤΕΡΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ.
Χρόνια Πολλά ΑΣΤΕΡΑ μας!