Ακόμα ένα ηλεκτρικό όχημα ενέταξε στον στόλο του ο Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης, που συνεχίζει με σταθερά και στοχευμένα βήματα την μετατροπή του στον πρώτο «πράσινο» Δήμο της Ηλείας, σύμφωνα με το όραμα του Δημάρχου Γιάννη Λέντζα. Συγκεκριμένα, ο Δήμος παράλαβε ένα ηλεκτρικό καλαθοφόρο όχημα για τις ανάγκες των Υπηρεσιών του.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/04/oxima-1-1-1024x576.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/04/oxima-4-1024x576.webp)
Υπενθυμίζουμε ότι ο Δήμος διαθέτει ήδη 10 ηλεκτρικά οχήματα και πέντε Σταθμούς Φόρτισης Ηλεκτρικών Οχημάτων για τις ανάγκες της λειτουργίας τους, που τον κάνουν ακόμα πιο φιλικό προς το περιβάλλον.
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/04/oxima-2-1-1024x576.webp)
![](https://www.mantato.eu/wp-content/uploads/2024/04/oxima-5-1024x576.webp)
«Κάνουμε ένα ακόμα βήμα προς έναν πράσινο και σύγχρονο Δήμο. Ο στόλος μας αναβαθμίζεται, το ενεργειακό μας αποτύπωμα μειώνεται, η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους πολίτες βελτιώνεται!», τόνισε ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης.